Moda News Technologia

PlayStation 4 konsoli do gier obsługuje również wielu kontroler Specyfikacja

 

Jeszcze wczoraj omawialiśmy możliwość korzystania z kontrolerów obecnej generacji na nowej konsoli Xbox One z niewielką pomocą modów i wydaje się, że to samo można powiedzieć o Sony PlayStation 4. Tak więc ci z Was, którzy zastanawiają się nad dodatkowym kosztem zakupu innego kontrolera następnej generacji, mogą jeszcze nie chcieć zlekceważyć ich dla istniejących już systemów.

Jest to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy wolą grać lub cieszyć się dotychczasowymi kontrolerami, a także może być sposobem na obniżenie kosztów, jeśli planujesz budżetować konsolę Xbox lub PS4 następnej generacji. Dzięki CronusMax gracze nadal mają Opcje, A Game Skinny podkreśla możliwość korzystania ze starszych kontrolerów, a nawet klawiatury lub myszy.

Posiadanie tej opcji może również przyczynić się do rozwoju systemów następnej generacji, a nawet może dać graczom PC powód do wkroczenia w świat gier konsolowych. Oczywiście, nowi kontrolerzy mieli wiele badań i pieniędzy wydanych na nich, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi dla konsumenta, a to świetnie nadaje się do nowych gier, ale niektórzy z nas, Starzy gracze, wciąż cieszą się bardziej retro stylem gier arkadowych.

Gatunki, które poprzedzają PlayStation i Xbox, podobnie jak wiele tytułów walki, były odtwarzane za pomocą joysticków z 4 do 6 przyciskami czołowymi, a konsole nie były uruchamiane z kontrolerami takimi jak ten od czasów Sega Saturn. Mając to na uwadze, wiele firm nadal produkuje podobne Kontrolery w stylu, aby dać graczom więcej opcji, szczególnie jeśli chodzi o bardziej arkadowy sposób gry.

Mad Catz była firmą, która zamierzała wprowadzić tę arkadową konsolę do konsoli domowej, a ostatnie doniesienia sugerowały, że PS3 fightsticks będzie działać na PS4, co deweloperzy postanowili dodać do tej funkcji.

Gods Among Us jest obecnie jedyną grą na PS4, ale zostało to potwierdzone jako niezgodne ze wszystkimi fightstick na rynku.

Dzięki CronusMax gracze mają teraz możliwość korzystania ze wszystkiego, od kontrolera PS4 na Xbox One i kontrolera 360 na PS4, do PS4 na 360, klasycznego kontrolera Wii U na Xbox One, a nawet klawiatury i myszy na Xbox One, a koszt jest mniej więcej taki sam jak nowa gra.

W niedawnym artykule wspomnieliśmy, że Xbox One mod poprawia obsługę klawiatury i myszy, a także przypadki użycia niektórych ograniczeń na konsolach następnej generacji. Omówiliśmy również, w jaki sposób modderzy zajęli tylko kilka tygodni, aby znaleźć sposób na wsparcie szerokiej gamy sposobów kontrolowania gry.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu graczy jest bardziej zainteresowanych posuwaniem się naprzód z nowymi konsolami, a to oznacza Kontrolery następnej generacji, a inni mogą kwestionować, że cena nowej gry ma związek z całkowitym kosztem nowego kontrolera. Jednak podczas gdy czekamy na dalsze raporty o tym, jak postrzegany jest ten nowy produkt, dobrze jest wiedzieć, że gracze mogą mieć wiele opcji na konsolach następnej generacji. Jeśli zamierzasz kupić konsolę nowej generacji w te święta Bożego Narodzenia, czy będziesz szukał sposobów na wykorzystanie już istniejących kontrolerów? To może zaoszczędzić kilka dolców.